KONST / Litografier / Färglitografi 12354053
nr 1235 4053
Harald Lyth
(f. 1937), Sverige
Färglitografi, "Ouverture", Orphei Drängar. Signerad, numrerad 46/150. Motivet: 50x38 cm
Harald Lyth, svensk målare, grafiker och professor född 1937.
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
måndag 18 februari 2019
kl 18:21:08
100 kr
300 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
450 kr
450 kr
450 kr (Budbetjänt)